باینری اپشن چیست و چگونه می توان از آن کسب درامد کرد

باینری اپشن چیست و چگونه می توان از آن کسب درامد کرد؟ این سوال سوالی هستش که بیشتر کاربرانی که می خواهند در دنیای مجازی کسب و کار کنند و با باینری اپشن اشنا بشن سوال اولشون اینه؟ بطور کلی باینری اپشن کار کرد کلیش مثل فارکس هستش.تفاوت فارکس و باینری اپشن که در مقاله های قبلی نیز به آن اشاره شده است.

باینری اپشن چیست

باینری اپشن یا به اصطلاح گزینه های دودویی یک بازار مالی و نوپایی هستش که یک روش عالی برای کسب درامد از اینترنت می باشد.باینری اپشن یک تجارت انلاین رو به رشد می باشد.باینری آپشن یک روش خوب و اسان برای تجارت در بازار های مالی با شفافیت بالا می باشد، و دلیل شففیت ان نیز بخاطر مشخص بودن سود و ضرر ان می باشد.

کلمه باینری اپشن به چه معنایی است؟

در کلمه باینری اپشن،باینری به معنای صفر و یک می باشد، یعنی نتیجه یا مثبت است یا منفی،به این معنا که پس از به اتمام رسیدن زمان معامله یا موفق به گرفتن مبلغ اولیه بعلاوه سود از پیش تعیین شده می شوند. یا مبلغ اولیه شان از دستشان می رود .کلمه آپشنهم در اینجا به معنای خود مختاری و اختیار می باشد ، یعنی یک تعهد و قرارداد (اپشن)به صاحب ان این اختیار را می دهد که یک وسیله و یا محصول با ارزشی را با قیمتی که از قبل تعیین شده است و برای یک تایم و زمان مشخص می باشد بفروشد یا بخرد.

توجه کنید که مالک و یا صاحب ان کالا ملزم و متعهد به خرید یا فروش در قیمتی از قبل معین و تایین شده نمی باشد.شما فقط این اختیار را دارید که در ان زمان این معامله را انجام دهید یا نه. به همین دلیل می باشد که قرارداد های این شکلی را آپشن یا (اختیار) می گویند.

کلید و مبنای موفقیت در باینری اپشن چیست؟

به طور کلی موفقیت در باینری اپشن به دو گزینه یک کلمه ای ختم می شود بله یا خیر که در باینری اپشن بله را UPمی نامند و خیر را DOWNمی نامند. به این صورت که شما حاضر هستید پیش بینی کنید این شرکت در یک ساعت اینده سود می کند یا خیر،چون که زمان و تاریخ در باینری اپشن دو قائده بسیار مهم و حیاطی می باشد . اگر شما به عنوان مثال پیش بینی کنید که شرکت گوگل در یک ساعت اینده به سود می رود و یک معامله بله یا UPدر ساعت 16:00باز کنید، و شرکت گوگل نیز تا ساعت17:00به بالاتر از ان نقطه ای که شما معامله باز می کنید برود شما موفق به گرفتن مبلغ اولیه بعلاوه سود از پیش تعین شده تان می شوید،در غیر اینصورت اگر در یک ساعت اینده شرکت گوگل ضرر کردد شما نیز مبلغ اولیه خود را که خودتان تعیین کرده اید را از دست می دهید بر خلاف فقارکس که کل سرمایه درگیر می شود.

پس به طور کلی شما صاحب اختیار هستید که به این سوال که شرکت گوگل یا هر شرکتی دیگر در زمانی که خودتان تعیین می کنید انتخاب کنید که این شرکت سود(بله UP)می کند یا ضرر(خیرDOWN). بعد از به اتمام رسیدن زمان یا انقضای معامله، در صورت سود کردن به صورت خودکار و آنی مبلغ اولیه+سود از پیش تعیین شده به حساب شما واریز می شود و در صورت باخت چیزی باز نمی گردد.

تفاوت بین فارکس و باینری اپشن چیست؟

تا اینجا فهمیدید که باینری آپشن چی هستش و نحوه کسب درامد از باینری اپشن به چه صورت می باشد.در این بخش تفاوت های بین بازار قارکس و باینری اپشن رو برای شما عزیزان بازگو می کنیم تا بهتر با بازار های بین المنلی و نحوه کار این دو بازار اشنا شوید.اگر متن بالا را به دقت مطالعه کرده باشید و با بازار فارکس اشنایی داشته باشید خودتان تفاوت را تا اینجا فهمیده اید.،معاملات باینری اپشن در واقع ساده شده ی فارکس می باشد

1-در فارکس وقتی شما معامله ای رو باز می کنید، هر وقت دلتان خواست میتوانید از ان خارج شوید و انقضایی ندارد،یا یک روز بعد خارج شوید یا یک هفته بعد یا یک ماه یا یک سال، ولی در باینری اپشن شما قبل از معامله شما مدت زمان معامله را مشخص می کنید.
2-در بازار فارکس سود و ضرر معاملات از قبل معلوم و مشخص نیست و وقتی یک معامله رو باز می کنید کل حساب درگیر میشه،بر خلاف باینری اپشن که در ان مقدار صعود و یا نزول مهم نیست در فارکس هرچقدر نمودار صعود کند سود بیشتر و هر چقدر ضرر کنید کل حساب در معرض خطر قرار می گیرد
همین 2مورد باعث شده که معاملات باینری اپشن تفاوت های زیادی باهم داشته باشند

نکته:در فارکس قیمت اگر به سود معامله گر حرکت کند، شخص معامله ر دقیقا نمی داند که زمان بستن معامله برای کسب بیشترین سود رسیده است یا نه، ولی در باینری اپشن سود شما از قبل معامله مشخص شده و نه کم می شود و نه زیاد و اتمام معامله هم در ان زمانی که خودتان معین کردید توسط سیستم بسته می شود.

نکته2:در بازار فارکس وقتی قیمت به ضرر معامله گر حرکت می کند هر چقدر نمودار نزول پیدا کند بیشتر شما در ضرر می روید و هر چقدر هم بیشتر صعود کند سود شما بیشتر می شود، ولی در باینری اپشن سود و ضرر از قبل مشخص شده است .

همین دو مورد بالا باعث شده است که طرفداران باینری اپشن با اینکه مدت زمان زیادی نیست وارد بازار بینلمنل شده خیلی بیشتر از فارکس باشد، چون زمان را خودت انتخاب می کنی و میزان سودذ و ضرر هم از قبل معین شده است.

سازوکار کلی تجارت در باینری اپشن چگونه است؟

تا به اینجا نحوه کلی کار باینری اپشن و تفاوت ان با فارکس را برای شما عزیزان بازگو کردیم ، اگر به صورت کلی حساب کنیم تجارت در باینری آپشن را به پنج مرحله می توان شمرد
1-در مرحله اول شما باید بروکر یا به عبارتی کارگذار خود که می خواهید در آن معامله انجام دهید را انتخاب کنید.میتوانم بگویم مهمترین کار و اولین کار شما برای پا گذاشتن در این تجارت انتخاب بروکر(کارگذار)می باشد.زیرا امروزه بروکر های کلاهبردار زیادی وارد این عرصه شدند،ما در مقاله های قبلی به بررسی بروکر های کاملا معتبر که با ایران مشکلی ندارند را بررسی کرده ایم که می توانید از آن مقاله هم دیدن فرمایید.

2-پس از انتخاب بروکر معتبر،ابتدا باید در آن بروکر ثبت نام کنید،اموزش ثبت نام در بروکر ها نیز در مقاله های قبلی بررسی شده است.پس از ثبت نام نیز باید مبلغ خود را در ان بروکر واریز کنید و شروع به کسب و کار و تجارت کنید،معمولا در بسیاری از بروکر ها حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری 10$تا300$می باشد.

توجه بسیار مهم:به هیچ عنوان قبل از تمرین کردن و اموزش دیدن اکیدا به این تجارت پا نگذارید زیرا به طور قطع مبلغ و پول خود را از دست می دهید،تجارت در باینری اپشن نیز مانند سایر تجارت ها دارای ریسک بوده و باید به صورت تخصصی اموزش آن را ببینید.

3-پس از ثبت نام و واریز مبلغ شما باید جفت ارز خود را انتخاب کنید و در ان جفت ارز مثلا EUR/USDشروع به فعالیت و تجارت نمایید،البطه شما می توانید در تمام جفت ارز های موجود تجارت نمایید ولی بهتر است تنها از 7 الی 8 جفت ارزی که نوسان کمتری دارند استفاده کنید.

توجه بسیار مهم:به هیچ عنوان تا جایی که ممکن است در ارز های دیجیتال تجارت نکنید چون به شدت نوسان بسیار بالایی دارند و اصلا قابل اعتماد نیستند.

4-در این مرحله هم باید قیمت سرمایه گذاریتان را مشخص کنید،به هیچ عنوان مبالغ بالای 2 دلار در ابتدای کار نزارید،زیرا با چند ضرر پشت سر هم جبران آن سخت می شود. بعد از آن هم با توجه به شرایط گزینه بله(UP)یاخیر(DOWN)را انتخاب کنید.

توجه بسیار مهم:به درصد های ان جفت ارزی که معامله می کنید دقت کنید و ان جفت ارز هایی که زیر 70%سود می دهند معامله نکنید زیرا ضررش خیلی بیشتر از سودش می باشد.اکثر بروکر ها درصد هایشان از 60تا 95%متغیر است.

5-در مرحله پنجم دیگر کار شما به اتمام رسیده است در این مرحله باید صبر کنید تا مدت زمانی که برای ان معامله انتخاب کردید تمام شود و در پایان معامله اگر پیش بینی شما درست بود شما موفق به گرفتن مبلغ سرمایه گذاری بعلاوه سود از پیش تعیین شده می شوید، در غیر اینصورت در صورت ضرر مبلغ سرمایه گذاریتان دیگر به حسابتان باز نخواهد گشت و سودی هم نمی کنید.

انواع معاملات باینری اپشن چگونه است؟

همین طور که تا اینجای مقاله باید متوجه شده باشید یکی از مهمترین و رایج ترین معاملات باینری آپشن همان بله یا خیر UPANDDOWNمی باشند و بطور کلی معامله گر انتخاب می کند قیمت در زمان مشخص شده بالا می رود یا پایین.که مثال این نوع معامله را نیز در بالا بطور کامل شرح دادیم.

معامله بله UP/CALLچگونه است؟

اکنون به صورت تصویری این نوع معامله را برای شما شرح می دهیم
ما در بروکر الیمپ ترید این معامله را انجام می دهیم
ما بر روی ارز EUR/USDو در زمان 1 دقیقه این معامله را انجام می دهیم، به ویدیو زیر نگاه کنید

 

همانطور که در ویدیوی بالا دیدید ما یک معامله CALLیابله در تایم یک دقیقه و با 1 دلار باز کردیم و معامله ما نیز با سود بسته شد .معامله DOWNهم بر عکس همین موضوع می باشد و به جای بله، خیر را انتخاب می کنیم.

انواع دیگر معاملات باینری اپشن چگونه است

یکی دیگر از نوع معاملات باینری اپشن One Touchنام دارد،در این نوع معامله،معامله گر یا تریدر پیش بینی می کند که قیمت و ارزش یک جفت ارز به قیمت تعیین شده توسط بروکر یا کارگذار خواهد رسید یا نه،یعنی خود بروکر قیمت را پیش بینی می کند و شما در صورت تایید ان معامله را بازخواهید کرد. در این نوع معامله دیگر لازم نیست قبل از پایان معامله باید قیمت بالای ان جایی که پیش بینی کردیم باشد و فقط باید یک تماس کوچک با ان قیمت داشته باشد.
به عنوان مثال بروکر گفته قیمت فعلیی EUR/USDحدود 100$می باشد و بروکر گفته تا یک روز اینده به بالای 130خواهد رسید،اگر شما در این جهت معامله باز کنید و تا یک روز اینده قیمت بتواند به ان حد برسد شما دیگر سود خود را می کنید،حتی اگر بعد از لمس ، قیمت پایین بیاید.
یک معامله دیگر شبیه به همین معامله در باینری اپشن داریم که نام ان نیز no Touchهستش و از اسمش هم که پیداست تریدر امیدوار است در یک روز اینده قیمت از یک حدی بیشتر پایین یا بالا نرود.

بروکر ها یا کارگذاران معتبر باینری اپشن چه معیار هایی دارند؟

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، انتخاب بروکر یا کارگذار بسیار مهم است،زیرا تمام معاملات ما در ان جا انجام می شود،حال شاید سوالی که در ذهن شما پیش بیاید این باشد ه حالا معیار های یک بروکر خوب چه می باشد، در این بخش معیار هایی که یک بروکر خوب و معتبر دارد را برای شما عزیزان و همراهان سایت آنلاین درامد می گوییم.

قوانین استاندارد بروکر

یکی از معیار های سنجش یک بروکر معتبر این می باشد که دارای مجوز از سازمان های بینلمنلی و نظارتی باشد.این مجوز تضمین می کند که بروکر به قوانین بینلمنلی در مورد بازار های بینلمنلی عمل می کند و نشان می دهد که بروکر مورد نظر بطور24ساعته در حال بازرسی از مراجع قانونی و بینلمنلی می باشد،این نهاد ها و مراجع نیز برای بروککر ها نماد های اعتماد می دهند که همه بروکر های معتبر ان را در سایتشان قرار می دهند و شما با کلیک روی نماد اعتماد میتوانید از صحت ان نماد اطمینان حاصل فرمایید.

داشتن نرم افزار و اپلیکیشن برای بروکر

میشه گفت اکثرا یا همه بروکر های معتبر علاوه بر داشتن نماد اعتماد، دارای نرم افزار نیز می باشند که در نسخه نرم افزار ان هم می شود معامله انجام داد،علاوه بر نرم افزار اکثرا سایت ها و حتی نرم افزار های ان هم دارای رابط کاربری زیبا و کاربر پسندی می باشند و هر فردی می تواند به سادگی در آن کار کند .

داشتن حساب ازمایشی(Demo Account)

همه بروکر ها و کارگذاران معتبر دارای یک حساب ازمایشی می باشند که در ان حساب ازمایشی پول غیر واقعی وجود دارد که کاربر میتواند با ان پول ازمایشی بدون هیچ استرسی معامله انجام دهد و به بازار های بینلمنلی اشنا شود و می شود گفت اگر بروکری این قابلیت را نداشته باشد میتوان گفت بروکر معتبری نمی باشد و نمیتوان اطمینان کرد و در ان سرمایه گذاشت.دلیل گذاشتن حساب ازمایشی در بروکر ها هم این موضوع می باشد که کاربرانی که تازه وارد هستند، می توانند بدون استرس و با پول غیر واقعی شروع به معامله در بازار واقعی کنند. در ویدیو بالا هم که ما برای شما عیزان اماده کرده بودیم معامله را در حساب ازمایشی انجام دادیم.
پشتیبانی 24ساعته از مشتری

در همه بروکر های معتبر یک پشتیبانی وجود دارد که بصورت چت زنده یا گفتگوی انلاین برای کاربران پشتیبانی انجام می دهند و در صورت هرگونه مشکل تریدر را یاری می نمایند و به تمام مشکلات انان رسیدگی می کنند. بعد از پشتیبانی نیز، بروکر های معتبر دارای چند زبان می باشند و سایتشان از بیش از چند زبان پشتیبانی می کند مانند سایت الیمپ ترید که بیش از 10 زبان بعلاوه زبان فارسی که پشتیبانی می کند.

واریز و برداشت منظم

همه سایت های معتبر باینری اپشن هیچ تعللی در واریز و برداشت انان وجود ندارد و در زمان اعلام شده مبلغ را واریز می نمایند. بهتر استت در ابتدا با حداقل مبلغ وارد بروکر شده و همان مبلغ را برداشت نمایید تا از نحوه واریز و برداشت و سرعت نقل و انتقالات ان بروکر مطمئن شوید و سپس با مبالغ بیشتر و اطمینان کاملی پا به بروکر مورد نظر بگذارید.

نویسنده: mahdilti

من ادمین سایت انلاین درامد خدمتگذار شما از سال 94 در زمینه بازار های مالی و طراحی سایت فعالیت می کنم و از سال 98 در تلاشم علم خودم رو به بقیه هم انتقال بدم تا بقیه هم بتوانند از راه های اصولی به کسب درامد از اینترنت بپردازند من و تیمم در تلاشیم تا شمارا به درامد لایق خود برسانیم

دیدگاه‌ها
  1. در امد حاصل از باینری آپشن از نظر شرعی مشکل داره. من خودم چند ماه کار میکردم بعد فهمیدم مشکل داره ولش کردم.

    1. بله درست است از لحاظ شرعی نیز انسان ها دارای اعتقادات و عقاید متفاوتی هستند و برخی نیز باینری را درست می نامند به همین جهت ما اموزش ان را برای دوستان فراهم می کنیم تا کسانی که دوست دارند استفاده کنند تیم انلاین درامد در زمینه های مختلف در تلاش است انواع راه های کسب درامد را به مخاطبان خود آموزش دهد

*
*