">خطوط حمایت و مقاومت چیست و آموزش کامل رسم کردن آن | آنلاین درامد

خطوط حمایت و مقاومت چیست و آموزش کامل رسم کردن آن

آموزش رسم کردن خطوط حمایت و مقاومت

خطوط حمایت و مقاومت یکی از مهمترین مباحث در بازار فارکس و باینری آپشن میباشد که هر تریدری برای اینکه موفق شود باید آن را یادگرفته و به آن مسلط شود به همین جهت نیز ما در این مقاله بی نظیر سعی داریم آموزش کامل رسم کردن خطوط حمایت و مقاومت را بصورت سیر تا پیاز آموزش دهیم.

استفاده از سطوح و خطوط حمایت و مقاومت هم در باینری آپشن و هم در فارکس امری ضروری میباشد و هر تریدری اگر بخواهد در این بازار موفق شود باید بطور کامل به سطوح حمایت و مقاومت مسلط شود و اگر شما به این مهم دست پیدا کنید میتوانید نام خود را یک تریدر حرفه ای بگذارید.

بله درست است تریدری که بتواند سطوح حمایت و مقاومت را به خوبی تشخیص دهد و بتواند آن را به خوبی تحلیل کند یک تریدر حرفه ای می باشد و ما نیز در این مقاله به شما آموزش کامل رسم کردن خطوط حمایت و مقاومت و نحوه تشخیص خط حمایت و مقاومت را خواهیم آموخت.

خطوط حمایت و مقاومت چیست

"رسم

خوب در ابتدا شما باید بدانید که خط حمایت و مقاومت دقیقا چه می باشند.بطور کلی خطوط حمایت و مقاومت به دو نوع خطوط حمایت و مقاومت افقی و خط حمایت و مقاومت روند دار تقسیم می شود که در ادامه ی این مقاله هر دوی انها را باهم بررسی می کنیم.این خطوط همیشه در قله ها و دره های یک نمودار شکل میگیرند.از خطوط حمایت و مقاومت بیشتر برای تشخیص روند بازار و پیدا کردن موقعیت های کم ریسک برای ورود به معامله استفاده می شود چرا که اگر کامل به این خطوط و تشخیص و رسم آن مسلط شوید یک برگ برنده طلایی شما در باینری آپشن و فارکس می باشد. در تصاویر زیر چند نمونه خطوط حمایت و مقاومت را برای شما نشان داده ایم.

رسم کردن خطوط حمایت و مقاومت

اموزش رسم خطوط حمایت و مقاومتهمانطور که در تصویر مشخص میباشد و در بالا نیز گفته شد خطوط حمایت و مقاومت در قله ها و دره های یک نمودار شکل میگیرد و ما باید رسم کردن خطوط حمایت و مقاومت را از این نقاط اغاز کنیم به عبارتی دیگر اگر بخواهیم خط حمایت رسم کنیم باید بلند ترین دره ای که در اخر به وجود امده را پیدا کرده و تا اخر نمودار خود رسم کنید به این خط خط حمایتی گفته می شود.در تصویر زیر نیز یک خط حمایتی برای شما اماده کرده ایم.

خطوط مقاومتی نیز دقیقا بر عکس خطوط حمایتی میباشند و برای رسم آن باید بلند ترین قله ایی را که در اخر بوجود آمده را پیدا کرده و به انتهای نمودار خود می کشیم.در تصویر زیر نیز یک نمونه خط مقاومتی برای شما اماده کرده ایم.

انواع خطوط حمایت و مقاومت

خوب دوستان ما در بالا اموزش رسم کردن خطوط حمایت و مقاومت را به شما بطور کامل و بصورت متنی و هم ویدیویی آموزش دادیم و حال میخواهیم به شما انواع خطوط حمایت و مقاومت رو معرفی کنیم.

دوستان همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد ما دو نوع خط حمایتی و مقاومتی داریم یکی افقی و دیگری روند دار و اگر توجه کرده باشید ما یک مورد آن را در قسمت قبلی مقاله یعنی اموزش رسم کردن خطوط حمایت و مقاومت به شما آموزش دادیم و آن هم خطوط حمایت و مقاومت روند دار بود،یعنی ما در بخش بالا ، رسم این مورد را برای آموزش انتخاب کردیم و در ادامه روش افقی و تفاوت این دو باهم را بسور کامل برای شما شرح خواهیم داد.

خطوط حمایت و مقاومت روند دار

در ابتدا به شما میگوییم که خط حمایت و مقاومت روند دار چگونه رسم می شوند،دوستان ما در بخش قبلی خطوط حمایت و مقاومتی را چگونه رسم میکردیم؟روند دار بود دیگه نه؟یعنی خط حمایت و مقاومتی که ما رسم میکردیم یا نزولی بود و یا صعودی درسته،پس همانطور که از نام آن پیدا هستش به خطوط حمایتی و مقاومتی که روند دار باشند چه روند صعودی و چه روند نزولی خطوط حمایت و مقاومتی روند دار گفته می شود.

اموزش رسم خطوط حمایت و مقاومتخوب فکر کنم کاملا تا اینجا متوجه شده باشید که خطوط حمایت و مقاومت روند دار چگونه می باشد، در ادامه نیز خطوط حمایت و مقاومت افقی را به شما اموزش میدهیم تا بطور کامل تفاوت بین این دو را بطور کامل یاد بگیرید.

خطوط حمایت و مقاومت افقی

خوب این گونه خط حمایت و مقاومتی نیز دقیقا بر عکس خط حمایت و مقاومت روند دار می باشد یعنی خطوط حمایت و مقاومت افقی همانطور که از نامش پیداست روند ندارد و کاملا بصورت افقی رسم می شود،به عبارتی دیگر این نوع خط حمایت و مقاومتی یک خط کاملا صاف از بلند ترین دره یا قله تا اخر نمودار میباشد.

به عنوان مثال برای رسم کردن خط حمایت با استفاده از خط حمایت و مقاومت افقی باید از بلند ترین دره ایی که آخر از همه شکل گرفته یک خط کاملا صاف تا انتهای نمودار بکشید و برای خطوط مقاومت نیز دقیقا بر عکس این یک خط کاملا صاف از بلند ترین قله ایی که آخر از همه شکل گرفته تا انتهای نمودار رسم میکنیم.

پس همانطور که تاکنون متوجه شده اید تفاوت بین خط حمایت و مقاومت افقی و روند دار این می باشد که خطوط حمایت و مقاومت روند دار پا به پای قیمت نمودار رسم می شوند ولی خطوط افقی یک خط ثابت می باشد.

"<yoastmark

ما در زیر یک ویدیویی نیز برای شما در مورد رسم کردن خطوط افقی و روند دار و تفاوت بین این دو اماده کرده ایم که اکیدا پیشنهاد میکنم اگر کاملا هم این بخش را متوجه شده باشید مشاهده فرمایید تا یک ذره مشکلی نیز در این مورد نداشته باشید.

بریک آوت چیست

خوب دوستان شما تا به اینجا کاملا متوجه شده اید که خط حمایت و مقاومت چی هستند و چه تفاوت هایی دارند و نحوه رسم کردن ان را نیز بطور کامل یاد گرفتید.حال میرسیم به یک موضوع جدیدی بنام بریک آوت.

فکر کنم همه سوال شما الان این میباشد که بریک آوت چیست؟

اگر بخواهیم در یک کلام و بطور کاملا ساده بگوییم بریک آوت دقیقا زمانی میباشد که قیمت ما خط حمایتی و مقاومتی را می شکند،به عبارتی دیگر وقتی قیمت ما از یک خط حمایتی و مقاوتی عبور میکند می گویند بریک آوت شد یا خط حمایت و مقاومت شکست.

نکته قابل توجه و بسیار مهم این موضوع این میباشد که وقتی یک خط حمایتی شکسته می شود تبدیل به خط مقاومتی می شود و بلعکس وقتی یک خط مقاومتی می شکند تبدیل به خط حمایتی می شود.

به عوان مثال وقتی قیمت ما می آید و یک سقفی را میشکند(سقف همان خط مقاوتی می باشد)ان سقف تبدیل به کف(خط حمایتی می شود)بیشتر افراد در این مورد اشتباه می کنند و همین اشتباه ریز باعث می شود ضرر های جبران ناپذیری بخاطر این اشتباه شان بکنند.

در تصویر زیر چند نمونه بریک آوت شکست مقاومت و شکست حمایت برای شما اماده کرده ایم.

در ویدیوی زیر نیز مبحث بریک آوت را بطور کامل آموزش و شرح دادیم که پیشنهاد میکنم برای تسلط کامل حتما ویدیوی زیر که بیش از چند دقیقه وقت شما را نمی گیرد حتما مشاهده فرمایید.

چگونه در نقاط حمایت و مقاومت ترید بزنیم؟

خوب دوستان تا به اینجا فکر نمی کنم کسی از شما دیگر مبحث خطوط حمایتی و مقاومتی را یاد نگرفته باشد،حال که همه شما کاملا این مبحث را یاد گرفته اید شاید یکی از سوالات اساسی شما این باشد که ایا میتوان در این نقاط ترید زد؟پاسخ من به شما قطعا بله هستش،شما با استفاده از خطوط حمایت و مقاوتی وشناسایی به موقع این خطوط میتوانید موقعیت های بسیار کم ریسکی برای ورود به معامله پیدا کنید.

به همین جهت ما نیز تصمیم گرفتیم تا به شما یک استراتژی بسیار کارآمد را به شما معرفی و آموزش دهیم که با استفاده از آن میتوانید در موقعیت های بسیار کم ریسکی که در این نقاط شکل میگیرد را شناسایی و با وارد شدن به موقع از سود هایی که با ریسک کم به دست شما رسیده است لذت ببرید.

اگر شما کاملا به این استراتژی مسلط شوید میتوانید سود های خوبی از این طریق و این استراتژی بسیار ساده به جیب بزنید.

توجه کنید اگر میخواهید بازدهی خودتون رو از این روش چند صد برابر بکنید حتما این روشی که آموزش می دهم را به همراه استراتژی فعلی خودتون استفاده بکنید.

در زیر نیز اموزش ویدیویی این استراتژی بی نظیر را برای شما آموزش داده ایم تا دیگر هیچ مشکلی با روند کار با این استراتژی نداشته باشید اکیدا پیشنهاد میکنم ویدیوی زیر را ببینید چرا که کاملا یاد خواهید گرفت که این استراتژی چگونه کار می کند.

استراتژی عالی ترید زدن در نقاط حمایتی و مقاومتی

دوستان این استراتژی را که به شما آموزش می دهم نحوه کار با اون بسیار بسیار ساده هستش و قوانین و فرمول های پیچیده ایی نداره اصلا،ولی در عین سادگی که داره بسیار قدرتمند و با بازدهی عالی هستش.

دوستان همانطور که میدانید قیمت نمودار ما در هشتاد درصد مواقع در اسر برخورد با سطوح حمایتی و مقاوتی بر می گردد،یعنی وقتی قیمت نمودار ما به خط مقاومتی برخورد میکند به احتمال هشتاد درصد قیمت کاهش پیدا می کند و بیش از آن جلو نمی رود و شما میتوانید وقتی قیمت به یک سقفی برخورد کرد پوزیشن sellیا فروش بگیرید و بلعکس وقتی قیمت به یک خط حمایتی برخورد کرد پوزیشن خرید بگیرید.

همانطور که مشاهده میکنید این استراتژی تا این حد ساده می باشد و میتوانید از این روش استفاده کنید ولی بنده پیشنهاد میکنم از این روش فقط به عنوان یک تایید کننده قوی استفاده کنید یعنی وقتی سیگنالی از استراتژی اصلی خودتون گرفتید به عنوان تایید قاطع و با اطمینان بالا از خطوط حمایتی و مقاومتی کمک بگیرید.

استراتژی عالی و دوم ترید زدن در نقاط حمایتی و مقاومتی

ما در بالا یک استراتژی عالی را به شما کاربران عزیز آموزش دادیم و اینک یک استراتژی عالی دیگری را نیز خدمت شما معرفی کنیم،این استراتژی نیز مانند استراتژی قبلی بازدهی خیلی بالایی دارد ولی پیشنهاد می کنم حتما به عنوان تایید کننده از آن استفاده بکنید.

این استراتژی مانند استراتژی قبلی میباشد فقط یک تفاوت اساسی با استراتژی قبلی دارد.ما در استراتژی قبلی به امید برگشتن قیمت معامله میکردیم یعنی بلعکس حرکت روند معامله باز میکردیم و زمانی وار معامله میشدیم که خط حمایت و مقاومت نشکسته بود.

ولی در این استراتژی ما زمانی وارد بازار می شویم که بریک آوت اتفاق بیوفتد و درست بعد از بریک آوت یا همان شکست خط حمایت و مقاومت در جهت حرکت بازار وارد معامله می شویم.

در قریب به 90 درصد مواقع وقتی  یک سطح حمایتی و مقاوتی می شکند یا همان بریک آوت می شود به احتمال 90 درصد قیمت با سرعت بیشتری به حرکت خود ادامه می دهد.

به عنوان مثال در یک روند صعودی وقتی خط مقاومتی می شکند و بریک آوت اتفاق می افتد شما باید در جهت صعود نمودار وارد معامله شوید برای روند نزولی نیز دقیقا عکس این باید عمل کنید.

دوستان توجه داشته باشید زمانی با این استراتژی وارد معامله شوید که حدود 1 الی 3 کندل از بریک اوت گذشته باشد چرا که احتمال بازگشت بعد بریک آوت وجود دارد ولی درصدش بسیار کم می باشد.

جمع بندی

خوب دوستان ما در این مقاله سعی کردیم بطور صفر تاصد به شما آموزش رسم کردن خط حمایت و مقاومت و نحوه تشخیص اون و تکنیک ترید زدن در خطوط حمایت و مقاومت رو بگیم و سعی کردیم از سیر تا پیاز این مبحث بسیار جالب و شیرین رو به شما آموزش بدیم.

ما در این آموزش بطور کامل شما را با دو نوع خطوط حمایتی و مقاومتی آشنا کردیم و تفاوت های این دو را نیز خدمت شما شرح دادیم،همچنین آموزش دادیم که وقتی قیمت به خط حمایتی و مقاومتی برخورد می کند چه اتفاقی می افتد و آموزش دادیم که چگونه این خط هارا شناسایی کنید و تحلیل کنید که بتوانید موقعیت های بسیار کم ریسکی پیدا کرده و سود های خوبی بدست بیاورید.

من و همکارانم از شما از صمیم قلب تشکر میکنیم که وقت بسیار ارزشمند خود را در اختیار ما قرار دادید و برای آموزش دیدن سایت مارا انتخاب کردید و مارا لایق دانستید.

برای تهیه این مقاله زحمات بسیاری کشیده شده و هفته ها زمان گذاشته شده است،صفر تا صد این مقاله و آموزش برای سایت آنلاین درامد می باشد و لطفا جهت حمایت از ما این مطلب را در شبکه های اجتماعی ویا به دوستان خود معرفی کنید.

به این نوشته چند امتیاز می دهید
[Total: 9 Average: 4]
Summary
Article Name
آموزش کامل رسم خطوط حمایت و مقاومت
Author
Publisher Name
آنلاین درآمد
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

چند اشتباه بزرگ ومرگبار تریدر ها

عضویت در خبرنامه

استراتژی ها و اندیکاتور های باینری اپشن