">پیپ چیست و فرمول محاسبه ارزش هر پیپ | آنلاین درامد

پیپ چیست و فرمول محاسبه ارزش هر پیپ

پیپ چیست و ارزش هرپیپ چقدر است

پیپ چیست

بسیاری از دوستان از بنده سوالات بسیار زیادی در مورد پیپ می پرسند و می گویند پیپ چیست و فرمول محاسبه ارزش هر پیپ بر چه معیاری استوار است ویا ارزش هر پیپ چقدر است و چه راه هایی برای محاسبه دقیق هر پیپ وجود دارد.

در این مقاله از سری مقالات سایت انلاین درامد میخواهیم به تمامی سوالات شما در مورد پیپ پاسخ دهیم.در این مقاله ما بصورت کاملا و صفر تا صد  همچین سوالاتی مانند سوالات زیر را کاملا بررسی و جوابشان را   کاملا پاسخ خواهیم داد.پیپ چیست , ارزش هر پیپ چقدر است , ارزش دلاری هر پیپ , ماشین حساب ارزش پیپ و چندین و چند سوال دیگر را پاسخ خواهیم داد.

ما این اموزش راهم بصورت متنی برای شما دوستان عزیز اماده کرده ایم و هم بصورت ویدیویی که ویدیو را میتوانید از پایین همین مقاله انلاین مشاهده نموده و یا دانلود نمایید.

در ابتدا بصورت کامل توضیح میدیم که اصلا پیپ چیست و کاربردش چیه و سپس به روش محاسبه هر پیپ میپردازیم و میگیم هر پیپ چند دلار است .

اگر یک توضیح کلی خدمت شما عرض نمایم پیپ معیار تغییر قیمت جفت ارز ها میباشد.یا به قولی دیگر میزان تغییر قیمت هر ارز رو پیپ میگیم.به عنوان مثال دلار ۱۰ پیپ افزایش قیمت داشت یا ۷ پیپ کاهش داشت.

اگر شما در یک جمعی بگویید که من ۷ دلار سود کردم یا ۳ دلار ضرر کردم به احتمال زیاد ب شما میخندند و با این حرف خود ثابت میکنید که شما یک تازه وارد در بازار فارکس میباشید پس هیچوقت اینکار را نکنید و بعد این اموزش شما هم مثل حرفه ای ها میزان سود و ضرر خود را بصورت پیپ به دیگران بگویید.

همانطور که در بالا گفتیم پیپ میزان تغیر قیمت جفت ارز ها می باشدو مخفف کلمه پیپ نیز point in percentageمی باشد.

به عکس بالا دقت کنید همونطور که میبینید به عدد چهارم بعد از ممیز پیپ میگویند البته در این بین یک استثنایی نیز وجود دارد که در ادامه نیز به ان می پردازیم.

همانطور که گفته شد به عدد چهارم بعد از ممیز پیپ میگیم و عدد بعد اون یعنی عد پنجم نیز پیپت هستش یا به عبارتی به عدد بعد از پیپ  پیپت میگوییم.

ولی اگر متوجه شده باشید ما گفتیم در این بین یک استثنایی نیز داریم و اون این میباشد که در همه جفت ارز ها به عدد چهارم بعد از ممیز پیپ میگویند به جز جفت ارز هایی که یک طرف ان jpyمی باشد

خوب شاید الان برای شما سوال شده است که خوب پس روش محاسبه پیپ این چگونه است و در جواب باید بگوییم جفت ارز هایی که یک طرف ان jpyمیباشد عدد دوم بعد از ممیز پیپ و عدد سوم بعد از ممیز پیپ می شود.

بطور کلی در همه جفت ارز ها به جز جفت ارز هایی که یک طرف ان jpyمیباشد به عدد چهارم بعد از ممیز پیپ میگویند و تنها جفت ارز هایی که یک طرف ان jpyمیباشد عدد دوم بعد از ممیز پیپ میگویند.

فکر کنم همگی شما تا به اینجا بطور کلی فهمیدید که پیپ چیست و دید کاملی در مورد پیپ بدست اوردید.

ما یک ویدیویی رو در این بخش خدمت شما اماده کرده ایم که هرچه تا به اینجا اموخته اید را بصورت کامل و شفاف توضیح میدهد و چند مثال را نیز برای ما حل میکند تا حتی یک ذره ی بسیار کوچکی نیز مشکلی نداشته باشید پس پیشنهاد میکنم حتما ویدیوی زیر را مشاهده و سپس ادامه اموزش را دنبال کنید.

ارزش دلاری هر پیپ چقدر است

خوب در این بخش بصورت سیر تا پیاز به این میپردازیم که روش محاسبه ارزش هر پیپ چگونه هستش و ارزش دلاری هر پیپ چقدر هستش پس لطفا باما همراه باشید با ادامه این مقاله.

دوستان از همین الان میگویم که روند تشخیص میزان هر پیپ کار بسیار ساده ای هستش و اگر کمی دقت کنید بصورت کامل یاد خواهید گرفت و صرفا چند فرمول ساده ریاضی میباشد.

فرمول محاسبه ارزش هر پیپ

بطور کلی فرمول محاسبه ارزش هر پیپ به این صورت میباشد.

اندازه حجم معامله یا به ثولی لات تقسیم بر 10000(ده هزار)

این فرمول برای همه جفت ارز ها صادق میباشد به جز جفت ارز هایی که یک طرف ان jpyمی باشد.حال روش محاسبه جفت ارز هایی که یک طرف ان jpyمیباشد را به شما اموزش می دهیم

اندازه حجم هر معامله تقسیم بر 100(صد)

میبینید چقدر ساده هستش فقط کمی دقت و توجه میخواهد اگر کمی توجه نمایید با یک یا دو بار خواندن این مقاله کاملا ان را با مثال هایی که برای شما میزنیم یاد خواهید گرفت.

فرمول بالا اینو میگه اندازه حجم معامله یا همون لات شما هر عددی باشه تقسیم بر دو هزارش میکنی و اون میشه میزان ارزش اون پیپ به دلار این برای همه جفت ارز ها هستش به جز جفت ارز هایی که یک سر اون jpyهستش برای جفت ارز هایی هم که jpyدارند بازم میزان حجم لات تقسیم بر صد به همین سادگی.

ما چند نوع لات داریم؟

در بالا به این مورد اشاره کردیم که به میزان حجم معامله لات میگویند و حال شاید اکثریت شما این سوال در ذهنتان بوجود امده باشد که خوب حالا ما چند نوع لات داریم که در این بخش کاملا به این موضوع میپردازیم که ما چند نوع لات داریم و هرکدامشان چه کاربردی دارند و باید چه عددی داشته باشند.

بطور کلی  ما ۳ نوع لات داریم بن نام های استاندارد لات,مینی لات و میکرو لات که هرکدام از این ها حجم معامله خاصی دارند که در ادامه خدمت شما کاملا توضیح و اموزش خواهیم داد.

استاندارد لات:

پر کاربرد ترین و پر استفاده ترین لات ما همین می باشد و موقعی به کار برده می شود که هنگامی که شما یک لات کامل با معادل 100000واحد از یک جفت ارزی را میخواهید معامله بکنید که اکثرا هم یک لات کامل معامله میکنند و به همین دلیل استاندارد لات مینامد.

مینی لات:

یکی دیگر از لات های ما مینی لات میباشد و هنگامی که شما 0.1یا همان یک دهم لات با معادل 10000واحد از یک جفت ارزی را میخواهید معامله یا همان خریداری بکنید استفاده می شود.

میکرو لات:

و اخرین لات ما هم میکرو لات نام دارد و هنگامی که شما میخواهد0.01یا همان یک صدم لات با معادل 1000واحد از یک جفت ارزی را میخواهید معامله یا خریداری بکنید استفاده می شود.

ویدیوی اموزش کامل پیپ چیست و ارزش هر پیپ چقدر است

دوستان همانطور که قولش را داده بودیک نسخه کامل و ویدیویی این اموزش را نیز در اختیارتان قراردادیم که اگر وقت کمی برای خواندن مطلب دارید ویدیوی مارا مشاده فرمایید.

ویدیوی ضبط شده بصورت با کیفیت و دقیق اموزش داده شده و تمام مطالبی که در این مقاله بیان شده در ویدیو نیز بصورت صفر تا صد اموزش داده ایم.

خوب دوستان این اموزش و مقاله ما هم به پایان رسید بسیار بسیار خوشحال می شویم که اگر نظرات و برداشت خود را در مورد این مطلب در بخش دیدگاه این مطلب به ما ارسال کنید و اگر سوالی هر چند کوچک و جزیی در مورد این مطلب هم دارید حتما در بخش دیدگاه برایمان بنویسید ما در کوتاه ترین فرصت ممکن و در کمتر از چند ساعت جواب شما را بصورت دقیق خواهیم داد

به این نوشته چند امتیاز می دهید
[Total: 1 Average: 5]
Summary
 اموزش کامل پیپ چیست و ارزش هر پیپ چقدر است
Article Name
اموزش کامل پیپ چیست و ارزش هر پیپ چقدر است
Description
در ابتدا بصورت کامل توضیح میدیم که اصلا پیپ چیست و کاربردش چیه و سپس به روش محاسبه هر پیپ میپردازیم و میگیم هر پیپ چند دلار است .
Author
Publisher Name
آنلاین درآمد
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

چند اشتباه بزرگ ومرگبار تریدر ها

عضویت در خبرنامه

استراتژی ها و اندیکاتور های باینری اپشن

چند اشتباه وحشتناک تریدر ها که منجرب به ورشکستگی کامل انها می شود